Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć gdy Twoje dziecko ma Atopowe Zapalenie Skóry!

Jeśli Twoje dziecko ma AZS. To założę się, że próbowałaś już praktycznie wszystkiego – byłaś u kilku
lekarzy, stosowałaś kilkanaście rodzajów kremów na skórę, podawałaś mu przeróżne leki w tym
również sterydy :( I generalnie nic nie pomaga, jeśli nawet coś troszkę się poprawi to tylko na chwilę i zaraz wraca.

Jeśli chcesz realnie pomóc swojemu dziecku zastosuj się do wszystkich moich poniższych zaleceń a
Twoje dziecko poczuje ulgę i Ty wtedy również :)

W przypadku gdy Twoje dziecko jest karmione WYŁĄCZNIE piersią – moje rady musisz zastosować do
siebie! Jeśli dziecko je już normalne posiłki – porady musisz zastosować do dziecka.

Po pierwsze odstaw GLUTEN! NABIAŁ! MIĘSO! CUKIER!

Wiem, brzmi to nierealnie ale uwierz mi - to MOŻLIWE!

PRZED
PO

To zdjęcia mojego synka PRZED i PO.
Między zdjęciami jest około 3 m-ce różnicy.

Kilka słów o mnie...

Nazywam się Julita Marushchak

Mam 42 lata i jestem mamą trójki dzieci w wieku 5 lata, 10 lat i 15 lat :) Uwielbiam taniec, tworzenie stron internetowych i zdrowy styl życia. Dużo mojego czasu poświęcam również genealogii - jestem autorką serwisu www.MemoryBook.Club

Na co dzień zajmuję się domem i dziećmi. Moi synowie są na edukacji domowej, więc zajęć nam nie brakuje :)


~ 01.02.2024 ~

Odstawiłam wszystko!

Ja dokładnie to zrobiłam aby pomóc mojemu synkowi. Odstawiłam wszystko! Mój synek urodził się zdrowy, nic mu nie było. Dopiero jak miał mniej więcej 4 miesiące zaczęły pojawiać mu się plamki – najpierw na pleckach, później na buzi i reszcie ciała. Wyglądało to okropnie i przerażająco. Z dnia na dzień było ich coraz więcej. Najgorsze było to, że nic nie działało! A on się strasznie drapał aż do krwi… Skóra wyglądała coraz gorzej. I moje samopoczucie podobnie…

Zaczęłam czytać, analizować…

AZS to nie jest tylko wysypka na skórze… i tu nie skórę należy leczyć!
Jednak to nam wszyscy dookoła wmawiają, nawet lekarze!

My musimy wyleczyć PRZYCZYNĘ a NIE JEDYNIE OBJAW!

Przyczyny AZS

Przyczyn powstawania jest kilka i do tego często wszystkie naraz. Między innymi:
- zakwaszony organizm,
- niedokwaszony żołądek,
- organizm zatruty metalami ciężkimi np. aluminium (m.in. ze szczepionek).

Taki organizm ma duży problem z trawieniem BIAŁEK – zarówno zwierzęcych jak i roślinnych! Organizm sobie z nimi nie radzi. Nie potrafi go odpowiednio rozłożyć i strawić

Na szczęście jest na to "LEKARSTWO"!

Jak pomóc?

Aby „wyleczyć” Atopowe Zapalenie Skóry należy zmienić swój (dziecka) tryb żywienia. Ja wiem, że większość z nas jest przyzwyczajona do „standardowego” jedzenia – czyli kanapka/bułka z wędliną/serem lub jajecznica na śniadanie, mięso+ziemniaki+surówka na obiad, i to samo co na śniadanie to na kolację – w międzyczasie jakaś pizza, zapiekanka, kebab czy McDonalds plus oczywiście cukierki, batoniki, ciasta i inne słodycze.

Ja też tak jadłam... Do tego wszystko na szybko, w pośpiechu.

Ale teraz Twój czas na zmianę! Od teraz odstaw wszystko co powiedziałam - GLUTEN! NABIAŁ! MIESO! CUKIER! Żeby nie było tak strasznie, powiem Ci czym to zastąpić :)

Gluten

jest generalnie wszędzie i we wszystkim. Większość producentów dodatkowo zabezpiecza się umieszczając na swoich opakowaniach informację, że „MOŻE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI GLUTENU” – gdy w ich zakładzie pakowane są różne produkty.
• Chleb/bułki zamień na wafelki ryżowe kukurydziane, naturalne, jakie chcesz ale bez np. słonecznika bo zawiera dość dużo białka (tak samo zresztą jak orzechy)
• Makarony pszenne wszelkiego typu – zamień na makarony kukurydziane (tu mogę polecić firmę SamMills) i ryżowe.
• Mąki zamienić na kukurydzianą, ziemniaczaną, jaglaną, gryczaną – z tego można zrobić to samo co z pszennej – nawet naleśniki i pierogi – serio!
• Kasze – tylko jaglana i gryczana – bo każda inna zawiera gluten!!! Nawet kasza manna!!!

Cukier

on też jest wszędzie i też dodają go do wszystkiego. Strasznie zakwasza organizm, a nam przecież chodzi o to aby go zalkalizować. Zamień go na ksylitol (tylko nie na chiński a z Finlandii – ten jest z brzozy – albo przynajmniej powinien być – niestety trzeba czytać dokładnie etykiety) – tylko zacznij od małych ilości aby organizm się przyzwyczaił – bo może działać przeczyszczająco w większych ilościach. Może też być Stewia – ale w proszku a nie w pastylkach bo ta zawiera dodatkowe niepotrzebne składniki.

Oraz może być też erytrytol jako zamiennik cukru lub cukier kokosowy (ale tu też uwaga na skład). Ja zaczynałam od ksylitolu i erytrytolu a skończyłam na syropie z agawy ;)

Mięso i Nabiał

MIĘSO i NABIAŁ – tu na razie będziecie musieli się pomęczyć, chociaż przez pierwszy miesiąc lub dwa aby zobaczyć szczęśliwą buźkę swojego dziecka. A potem, uwierzcie mi naprawdę jest w czym wybierać – są nawet kiełbaski z bobu :D bardzo smaczne, kotlety, burgery itp.

Tofu może zamienić nabiał – ALE!!!! Dopiero po około miesiącu czy dwóch jak skóra Waszego dziecka się trochę uspokoi i naprawi – bo TOFU to soja a soja to białko i to dość mocne.

Wszystko to oczywiście czytając dokładnie etykiety!

Na koniec...

Skóra realnie bardzo szybko się naprawia jeśli nie dokładamy jej kolejnych BIAŁKOWYCH CEGIEŁEK.

Ja wiem, że zaraz ktoś powie, że białko jest potrzebne dziecku… Tak, ale niekoniecznie w dużych ilościach na raz i nie w takiej formie. Wpierw musimy naprawić organizm. A później będziemy stopniowo wszystko (no prawie) wprowadzać.

O takich rzeczach jak Magi (do zupy), kostka rosołowa/bulionowa, gotowe zupki w proszku, kolorowe napoje, soki z kartonika itd. – mam nadzieję, że tego wspominać nie muszę, że jest to oczywiste, że są to rzeczy zabronione nawet dla ZDROWYCH LUDZI – no chyba, że tymi zdrowymi nie chcą zbyt długo zostać.

PS. Wiele alkoholi również zawiera gluten – więc etykiety butelek procentowych też radzę czytać ;)

Wiesz już trochę więcej i Wiesz co masz robić.
Więc nie czekaj do jutra
a zacznij TERAZ!

Na koniec...

Jeśli będziesz miała albo może miał jakieś pytania, pisz do mnie na Facebooku lub na maila. Postaram się na nie odpowiedzieć :)

Chcesz wiedzieć więcej? Zobaczyć więcej zdjęć i porad?