HOMEOPATIA – naprawdę działa !!!

Kilka lat temu gdyby ktoś powiedział mi cokolwiek co jest napisane obecnie w artykułach na moim blogu – popatrzałabym na niego jak na wariata. Jeżeli przez ponad dwadzieścia lat słyszałam wszędzie:

– koniecznie się zaszczep,
– pij mleko – to samo zdrowie,
– nie używaj soli lub kupuj jodowaną,
– HOMEOPATIA = placebo,
– itp.

Na szczęście w porę zdołałam się obudzić. Bardzo duży wpływ na moją świadomość miała ciąża i same narodziny mojego synka, ponieważ chcąc być dobrą mamą, która zapewnia swojemu synkowi to co najlepsze, zaczęłam bardzo dużo czytać i zgłębiać swoją wiedzę odnośnie: jedzenia, suplementów, szczepionek, leków.

Moje dziecko nigdy w życiu nie otrzymało żadnego leku, nawet zwykłego środka z Paracetamolem zawartego w różnych popularnych środkach dostępnych bez recepty – o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jedynymi „lekami” jakie otrzymuje mój synek, jeżeli widzę, że „zaczyna coś go łapać” to HOMEOPATYKI.

Wiele razy słyszałam opinie ludzi, którzy negują działanie leków homeopatycznych twierdząc, że to placebo i środki te w ogóle nie działają. Jednak najwięcej do powiedzenia mają Ci co wiedzą najmniej i nawet nigdy nie sprawdzili działania homeopatii na sobie.

Jeżeli u malutkiego dwuletniego dziecka, pojawiają się pierwsze symptomy choroby i podaję mu lek homeopatyczny, który w ciągu godziny lub dwóch, powoduje, że moje dziecko czuje się lepiej – to wybieram takie rozwiązanie – a nie podawanie dziecku tabletek czy antybiotyków.

Lek homeopatyczny podany we wczesnym stadium choroby działa niemal natychmiastowo i poprawa widoczna jest bardzo szybko.

Co to są w ogóle LEKI HOMEOPATYCZNE…

Homeopatia jest jedną z metod leczenia znaną od ponad 200 lat!!!, w której podstawowa zasada polega na PODOBIEŃSTWIE – „niech podobne leczy podobne”. Natomiast podczas studiów medycznych lekarze uczą się leczenia ludzi na zasadzie PRZECIWIEŃSTW. I według zasad medycyny akademickiej przyjmujemy później leki przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Homeopatia natomiast opiera się na zasadzie podobieństwa czyli czynnik, który w dużej dawce zadziałał na organizm i wywołał chorobę, w małej dawce może być czynnikiem, który tę chorobę wyleczy.

Podam Wam przykład: weźmy lek Allium Cepa czyli lek przygotowywany z cebuli. Kiedy kroiliśmy cebulę, każdemu z nas zdarzyło się kiedyś poczuć łzawienie, drażniącą wydzielinę z nosa czy zaczerwienienie oczu. To jest właśnie naturalne działanie cebuli. I teraz gdy przygotujemy z cebuli lek w określonym rozcieńczeniu i zastosujemy u osoby, która ma powyższe objawy (np. z powodu infekcji dróg oddechowych lub alergii), przyniesie on ulgę.

Leki homeopatyczne są wytwarzane z występujących w naturalnym środowisku substancji pochodzenia: roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego na drodze rozcieńczania i wstrząsania (określanych łącznie mianem potencjonowania lub dynamizacji).
Proces potencjonowania polega na przygotowaniu Rozcierki lub pranalewki z pierwotnej substancji i stopniowym jej rozcieńczaniu (proporcja 1:10 – oznaczona literą D, proporcja 1:100 oznaczona literą C). Po każdym stopniu rozcieńczania następuje kilkakrotne wstrząśnienie naczynia z przygotowywanym roztworem. Powyżej rozcieńczenia C12 i D23 (po literach podane są liczby kolejnych powtórzeń rozcieńczenia w danej proporcji) w roztworze nie występują już praktycznie nawet pojedyncze atomy pierwotnej substancji.

Homeopatyki są przede wszystkim pozbawione działań ubocznych i są dostępne w aptekach bez recepty. Mogą być stosowane nawet w chorobach u noworodków i małych dzieci jak również w chorobach u kobiet ciężarnych.

I teraz na przykład podając swojemu małemu dziecku leki przepisane przez lekarza, który zbiera tylko na swój zagraniczny wyjazd (zobacz: Kto zarabia kosztem naszego zdrowia…), spróbuj NIE MYŚLEĆ o konsekwencjach działania podawanego dziecku leku.

Wybór należy tylko do CIEBIE!!!

Zapraszam Cię do zapoznania się z artykułami zawartymi na stronie: HOMEOPATIA

Zawarte są tam przykłady zastosowania niektórych leków homeopatycznych.

SageFemme

Website:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.